Wysłaliśmy już 0 paczek do naszych klientów

W gronie najlepszych

Zawiasy, zasuwy

Cena

Nowość

Promocja

Zawias budowlany
dostawa 48 godzin
Zawias budowlany
1,70 zł

Zawiasy budowlane – trwałe połączenie elementów

Zawiasy budowlane są niezbędne przede wszystkim do montażu drzwi. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, tj. zapewniały łatwe otwieranie i zamykanie drzwi, powinny spełnić kilka warunków. Po pierwsze: muszą być dopasowane do wielkości i ciężaru drzwi. Zwykle stosuje się po dwa zawiasy: na górze i na dole, jednak w niektórych przypadkach może okazać się, że potrzebny będzie wspomagający zawias środkowy. Druga istotna kwestia to rozmiar zawiasów. Im mniejsze i lżejsze drzwi, tym mniejszy może być zawias – analogicznie w odwrotnym przypadku. 

Zawias budowlany – niewielka rzecz o szerokim zastosowaniu

Zawias budowlany służy oczywiście nie tylko do montażu drzwi. Znajduje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcesz połączyć ze sobą elementy znajdujące się względem siebie pod kątem 90 stopni, jednak chcesz zachować przy tym ich ruchomość. Zawiasy będą więc łączyć również między innymi drzwiczki z szafką (kuchenną, łazienkową czy pokojową), a także wieko skrzyni z jej pudłem. 

Zastosowań zawiasów może być tyle, ilu jest ludzi i ich pomysłów oraz potrzeb na różne połączenia. 

Zawiasy budowlane – łatwe w użyciu 

Zawiasy budowlane są bardzo łatwe w użyciu, dzięki czemu z łatwością poradzi sobie z nimi również amator, który narzędzia trzyma w ręku tylko okazjonalnie. Wystarczy wybrać rozmiar zawiasu odpowiedni do planowych prac, a następnie przymocować go, używając do tego wybranego otworu. Zawiasy mają ich kilka, co daje możliwość łatwego wyboru dokładnie takiego miejsca montażu, jakiego potrzebujesz. 

Zawiasy najszybciej i najsprawniej zamontujesz przy użyciu wkrętarki, jednak sprawdzą się również zwykłe gwoździe i śruby. Przed montażem zawiasu w wybranym miejscu najlepiej wykonać otwór odpowiedniej wielkości. 

Jeśli zawiasów potrzebujesz do użytku zewnętrznego (np. do montażu drzwi wejściowych do domu lub do garażu, warsztatu, domku narzędziowego czy innych elementów konstrukcyjnych, które będą narażone na działanie czynników zewnętrznych), wybierz te ocynkowane. Nie tylko będą bardziej odporne na korozję, ale dłużej zachowają również estetyczny wygląd. 

Zawias budowlany w sklepie Stolarz 24

W tym miejscu znajdziesz dokładnie taki zawias budowlany, jakiego potrzebujesz. W naszej ofercie mamy również inne akcesoria metalowe, niezbędne do wykonywania różnych prac: zarówno tych prostych, amatorskich na użytek własny, jak i profesjonalnych. 

Sprawdź aktualną ofertę naszego sklepu i ciesz się szerokim wyborem różnych akcesoriów doskonałej jakości, zawsze w przystępnych cenach! Zapoznaj się z asortymentem, który mamy aktualnie w sprzedaży: śledź również nowości!

Szybka realizacja zamówień

Wysoka jakość produktów

Łatwy i szybki kontakt

Sprawdź nasze opinie
na Allegro >

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium