Wysłaliśmy już 0 paczek do naszych klientów

W gronie najlepszych

Kantówki strugane, legary

KANTÓWKI, KRAWĘDZIAKI, LEGARY to jeden z podstawowych elementów stosowanych w różnego rodzaju inwestycjach, w których ma zastosowanie drewno (półki, regały, osłony, zabezpieczenia, drewniana architektura ogrodowa, płoty, balkony, tarasy itp.) oraz pracach montażowych i konstrukcyjnych. W ciągłej sprzedaży mamy kilkanaście różnych przekrojów kantówek czterostronnie struganych, produkowanych z wysokiej jakości drewna (klasa A/B) oraz tańszej odmiany typowo montażowej (na niewidoczne elementy) nie struganej z drewna (klasa C).

Czym są legary?

Każda podłoga potrzebuje stabilnej podstawy. Mowa tutaj zarówno o tych wewnątrz mieszkania, jak również tarasów lub innych konstrukcji zewnętrznych. Do stworzenia odpowiednich warunków niezbędne są legary. Są one niezbędne zarówno do ustabilizowania, ale również zwiększenia nośności całej podłogi. Warto jednak zauważyć, że legary nie mają tylko i wyłącznie znaczenie w kontekście funkcjonalności, ale również wyglądu i codziennego komfortu. Wyrównana podłoga świetnie się prezentuje, a dodatkowo nie będzie ona skrzypieć po jakimś czasie użytkowania.

Legary - wykorzystanie ich krok po kroku

Aby we właściwy sposób wykorzystać legary, powinniśmy kierować się odpowiednią kolejnością działania. Nie wystarczy po prostu położyć ich pod podłogą i cieszyć się efektem. Bardzo istotną kwestią jest ich rozstaw. Kładziemy je równolegle do ściany z oknem - pierwszy z nich umieszczamy nie dalej, niż 15 centymetrów. Następne powinny być umieszczone mniej więcej pół metra od poprzedniego. O czym jeszcze warto pamiętać? Legary muszą być oczywiście równe względem podłogi. Dlatego właśnie powinniśmy uprzednio je wypoziomować w taki sposób, aby nie trzeba było wyrównywać stropu lub właśnie podłogi w późniejszym etapie prac.

Legary drewniane - różne rodzaje

Jeżeli chodzi o legary drewniane, znajdziemy naprawdę wiele możliwości na rynku. Oczywiście różnią się one zarówno jakością wykonania, ale przede wszystkim samym drzewem. Stawiamy na sprawdzone materiały, które od wielu lat cieszą się zaufaniem Polaków w wielu aspektach życia. Z tego powodu w naszej ofercie znajdziemy lewary drewniane z buku oraz dębu - drzew liściastych sprawdzających się na co dzień. Nie zapominamy również o wytrzymałości drzew iglastych, takich jak świerk polski oraz sosna bezsęczna. Oferujemy również produkty wykonane ze świerków skandynawskich oraz syberyjskich.

Legary drewniane - dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Przede wszystkim jesteśmy gwarancją nie tylko najwyższej jakości, ale również wieloletniego wykorzystywania naszych produktów przez następne pokolenia. Legary drewniane bez wątpienia należą do takich inwestycji, które należy wybrać z myślą o korzyściach długofalowych. Warto również wspomnieć o szybkiej dostawie oraz możliwości wyboru długości. Znajdziecie u nas legary drewniane w standardowych wymiarach, jednak istnieje możliwość dopasowania ich pod Wasze potrzeby. Indywidualne podejście do klienta w połączeniu z odpowiednimi produktami pod kątem jakości wyróżnia nas na tle konkurencji.

Szybka realizacja zamówień

Wysoka jakość produktów

Łatwy i szybki kontakt

Sprawdź nasze opinie
na Allegro >

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium