Wysłaliśmy już 0 paczek do naszych klientów

W gronie najlepszych

Drewno konstrukcyjne KVH, C24

Drewno konstrukcyjne KVH (C24) świerkowe, certyfikowane.
Od wielu lat jesteśmy przedstawicielem i dystrybutorem wysokojakościowych produktów niemieckiego producenta drewna budowlanego Ladenburger.

KVH to świerkowe drewno suszone komorowo do wilgotności około 15% (+/- 3%), szeroko wykorzystywane w budownictwie. Jest strugane czterostronnie, sfazowane z każdej z czterech stron, przy dłuższych elementach łączone na mikrowczep.

 

Cena

Nowość

Promocja

Czym jest drewno konstrukcyjne?

Zgodnie z sugestywną nazwą drewno konstrukcyjne jest wykorzystywane przy tworzeniu konstrukcji budynków, szczególnie w przypadku tych mieszkalnych obiektów. Po zamówieniu i dostarczeniu drewna we wskazane miejsce należy zwrócić uwagę na odpowiedni sposób przechowywania. Kluczowe jest to, aby nie dopuścić do sytuacji, w której na skutek niepoprawnego składowania mogłoby dojść do obniżenia właściwości tego materiału. O czym konkretnie mowa? Na uwagę zasługuje zapewnienie przewiewu oraz zadbanie o to, aby drewno było oddzielone od podłoża, nawet jeżeli miałby to być beton. Dzięki temu drewno będzie nadal wysychało.

Jakie cechy powinno wykazywać drewno konstrukcyjne?

Warto też wspomnieć o nieprzeciętnych właściwościach drewna konstrukcyjnego. Dzięki użyciu tego materiału można użytkować je przez wiele lat np. przy konstrukcjach dachowych, w szczególności w przypadku więźby dachowej. Aby móc wykorzystać takie drewno, musi ono charakteryzować się konkretnymi właściwościami. Na uwagę zasługuje między innymi wytrzymałość, odpowiedni stopień wilgotności, opór przed rozciąganiem, a także brak sęków i innych zauważalnych wad.

Jaki gatunki drewna są wykorzystywane na materiał konstrukcyjny?

Skupmy się teraz na przedstawieniu wybranych gatunków drzew, które z uwagi na swoje naturalne właściwości będą doskonale nadawać się na drewno konstrukcyjne. Na początku tego zestawienia warto wspomnieć o modrzewiu. Wyróżnia się najwyższym stopniem twardości spośród rodzimych gatunków. Doskonale sprawdzi się na deski na taras oraz w przypadku stolarki drzwiowej. Godna uwagi jest także sosna, świerk oraz jodła. Sięgnij po sprawdzone drewno - to w końcu inwestycja na długie lata!

Dlaczego warto skorzystać z zasobów stolarz24.pl?

Na uwagę zasługuje między innymi staż naszej firmy. Nieustannie się rozwijamy i z takim samym zaangażowaniem podchodzimy do realizacji każdego zlecenia, bez względu na jego skalę. Dzięki temu na przestrzeni lat udało nam się wypracować zaufanie wśród naszych odbiorców. Dbamy o to, aby dostarczane drewno wyróżniało się wysoką jakością. Zapewniamy też sprawny kontakt oraz przystępny czas realizacji. Produkty pochodzące z naszej stolarni wyróżniają się trwałością, dzięki temu możesz mieć pewność, że sięgając po oferowane przez nas drewno konstrukcyjne zyskasz w pełni satysfakcjonującą jakość na długie lata! Skorzystaj z naszej oferty i dopytaj o dostępność materiałów oraz aktualny czas realizacji. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje wątpliwości!

Szybka realizacja zamówień

Wysoka jakość produktów

Łatwy i szybki kontakt

Sprawdź nasze opinie
na Allegro >

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium