Obsługa klienta:
+48 500 520 020

stolarnia
stolarnia
paczka Wysłaliśmy już 18000 paczek do naszych klientów
| |
W gronie najlepszych     gazele biznesu
Odbierz rabat na zakupy

Aby otrzymać rabat 5% na kolejne zakupy w e-sklepie, prześlij do nas zdjęcia realizacji z wykorzystaniem naszych produktów, dodając krótki opis i listę zastosowanych elementów z drewna:) 


Zdjęcia prosimy przesyłać na adres: biuro@drewnles.pl - dodając adnotację:
"Udzielam firmie Z.P.U.H. Drewnleś Andrzej Leśniak nieodpłatnego prawa wykorzystywania wykonanych i przesłanych przeze mnie zdjęć dla celów marketingowych. Oświadczam, że przesłane zdjęcia: są mojego autorstwa, mam do nich pełne prawa autorskie, zdjęcia nie naruszają praw osób trzecich."  

Zastrzegamy sobie prawo do niepublikowania wszystkich z przesłanych do nas zdjęć:) Po weryfikacji przesłanych plików, otrzymasz od nas jednorazowy kod rabatowy, uprawniający do zakupów w naszym sklepie z 5% rabatem!

Drewniane produkty w dużych marketach budowlanych: fakty i mity

W dużych marketach budowlanych i sieciach handlowych coraz częściej można spotkać się z ofertą wyrobów z drewna. Zdarza się, że nasi klienci porównują oferty dostępne w sklepach wielkopowierzchniowych z naszymi produktami i ich cenami. Na szczęście wnioski są jednoznaczne: produkty kupione bezpośrednio od producenta są tańsze i zdecydowanie przewyższają jakością te oferowane w marketach. Poniżej przedstawiamy szczegóły naszej analizy.

Jakie grupy produktowe oferują sklepy wielkopowierzchniowe? 
Przeanalizowaliśmy oferty produktów drzewnych w sieci dwóch wiodących marketów budowlanych. W dużej większości oferują one wyroby sosnowe (deski, listwy, kantówki, listwy wykończeniowe) o kilku wymiarach i stałych długościach. Skąd ograniczenia w ilości przekrojów i wymiarów? Najpewniej wynika to z ogromnej skali - ciężko zarządzać procesem sprzedaży (a zwłaszcza procesem zakupu) wyrobów drewnianych, których pozyskanie i utrzymanie jakości (!) wiąże się z dużą skalą ryzyka. Więcej na temat jakości i specyfiki produkcyjnej w branży drzewnej piszemy w artykule - Nasze specyfikacje jakościowe dla produktów drzewnych, czyli słów kilka o procesie produkcji i selekcji.

Jaki jest stosunek ceny do jakości w marketach? 
Produkty w marketach niestety często oferowane są w miksie klasowym: od klasy A, przez B, aż do znacznej ilości klasy C. Aby znaleźć produkt o dobrej jakości należy uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że oferta nie jest za nadto przebrana. Przy oferowanym poziomie cen - nie jest to zadowalający poziom stosunku cena/jakość.  

Jaka jest różnica w cenie między produktami marketowymi a produktami dostępnymi na drewnles.pl? 
Nasze produkty są zdecydowanie tańsze, różnica oscyluje (w zależności od produktu) między 30 a nawet 80% na 1mb prouduktu. Wynika to oczywiście z faktu, iż duże sieci handlowe generują ogromne koszty, które muszą być niwelowane dużą marżą produktów. Do tego dochodzą kwestie pośredników (często markety podpisują umowy handlowe nie z producentami, a z firmami pośredniczącymi w procesie zakupowym).

Podsumowanie: 
Duże markety oferują wyroby z drewna, jednak oferta ta jest mocno ograniczona pod względem ilości wymiarów. Do tego dochodzi stosunek ceny do jakości, który jest na niskim poziomie satysfakcji. Jeżeli ktoś potrzebuje produktów dostępnych od ręki i nie zależy mu szczególnie na jakości (lub ma czas na przebranie oferty w markecie) - na pewno będzie usatysfakcjonowany. Jednak jeśli poszukuje lepszych wyrobów, lub produktów dociętych na nietypowy wymiar - powinien skorzystać z naszej oferty wysyłkowej, lub poszukać marketu budowlanego, który oferuje nasze produkty w ramach marki handlowej AleDrewno (mapa i szczegóły dostępne na www.aledrewno.pl). 


Masz pytanie?

Jeżeli potrzebujesz pomocy
lub masz pytania
- jesteśmy do Twojej dyspozycji,
napisz do nas na adres:

kontakt@stolarz24.pl

lub zadzwoń:

+48 500 520 020

Obsługa Klienta:
+48 500 520 020

 

Nasz adres:
 
Krzczonów 355, 32-435 Krzczonów, Małopolska
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium